Cirque du Soleil

Last modified date

Cirque du Soleil to pochodząca z Kanady firma wystawiająca na całym świecie wyjątkowe widowiska cyrkowe.

Artyści Cirque du Soleil łączą ze sobą najświetniejsze tradycje pokazów cyrkowych z nowoczesnymi technologicznymi rozwiązaniami, futurystycznymi strojami, doprowadzoną do perfekcji techniką. To co łączy wszystkie tych wyżej wymienionych przedstawienia to jasna w przekazie a zazwyczaj pozbawiona wersji mówionej - językowej fabuła operująca bardzo solidnie emocjami - środkiem wyrazu działającym na widza mimo różnicy kultur i języków.

W widowiskach grupy cyrkowej nie ma pola na półśrodki oraz chałturę. Każde przedstawienie jest zapięte na ostatni guzik. światła, podkład muzyczny, scenografia, stroje, makijaż, ruch, ewolucje, choreografia, gra aktorska, dynamika przedstawienia - wszelkie detale są dopracowane oraz tworzą urzekającą całość.

Crystal by Cirque de Soleil Crystal to już ósmy tytuł z jakim artyści występują w Polsce m. inn. w Gdańsku. W okresie Crystal prezentowanego w Gdańsku, gdzie zima 2019/2020 nie dopisała, spadł w ramach występu pewnie jedyny tej zimy w Trójmieście śnieg a wszyscy widzowie niezależnie od wieku poczuli się jak oczarowane widowiskiem cyrkowym dzieci.

Tym razem Cirque de soleil przedstawił show na lodzie. Trupa cyrkowa nieprzeciętnie stworzona jest z wybitnych przedstawicieli najprzeróżniejszych dziedzin: łyżwiarzy figurowych, skaterów, akrobatów, oraz typowych twórców egzemplarzy cyrkowych, których zdolności przeplatają się, wzajemnie dopełniając się w poszczególnych scenach występu.

Czytaj dalej na temat fabuły, dźwięku, oświetlenia i … wrażenia ogólnego po występie: https://www.krytycznie.com/cirque-du-soleil/

admin