Rakieta do tenisa

Last modified date

Aktualnie na rynku jest osiągalnych co niemiara najróżniejszych modeli rakiet tenisowych w najróżniejszych wymiarach, najróżniejszych instytucji w zróżnicowanych cenach. W lepszych sklepach zakupimy sprzęt stosowany także poprzez zawodowych graczy światowego formatu, a ponadto sprzęt dla panów oraz pań, które dopiero zaczynają swą przygodę z tenisem. Wartości także są wyjątkowo zróżnicowane: od 150 złotych za podstawowy model do nawet 1500 za modele najwyższej klasy.

Od niedawna na rynku trochę instytucji zdobyło znaczącą przewagę oraz szacunek u swoich odbiorców. Takie spółki jak Head, Wilson czy Prince to światowa czołówka wyposażenia tenisowego, natomiast tych przed chwilą wspomnianych wytwory to w każdej sytuacji najwyższa jakość. Dla zaczynających tenisistów najlepszą inwestycją będą rakiety cenionych instytucji w cenie od 300 do 500 złotych. Nie to jest wydatek niedrogi, jednak na pewno będzie to dobra inwestycja na trochę lat gry. Kupując rakietę trzeba wziąć pod uwagę aby jej ciężar nie przekraczał 280 gram.

Gdy mamy słabe oraz wrażliwe nadgarstki możemy zająć się rakietą z amortyzacją. Ogranicza ona drgania wywołane uderzeniem wyłącznie do obrębu rakiety oraz nie przenosi ich na uchwyt. Kiedy o uchwycie mowa, godzi się wziąć pod uwagę tr wybieranie rozmiaru uchwytu do naszej dłoni. Zbyt wielki ewentualnie zbyt nieduży uchwyt zasadniczo utrudni grę, a w skrajnych wypadkach może doprowadzać do kontuzji. Poprawny uchwyt to tego rodzaju, kiedy pośród kłębem kciuka, a opuszkami palców dłoni mieści się palec wskazujący drugiej ręki.

admin