Zwiedzanie

Last modified date

Magia Krakowskiego Kazimierza

W tych miejscach, jak antykwariat historia napotyka się ze współczesnością. Czyż możemy wyobrazić sobie ciekawsze pole na takie spotkanie niźli krakowski Kazimierz? Nie wprawia w zdumienie, zatem olbrzymia ilość antykwariatów oraz galerii twórczości, jakie posiadają spersonalizowane siedziby w chwili obecnej w zasięgu takiej cudownej oraz zabytkowej dzielnicy Karkowa. To w chwili obecnej tutaj, na skromnej przestrzeni, którą ona zajmuje, pracuje około 100 punktów sprzedażowych, w których możemy kupić wiele zabytkowych przedmiotów.

Zatrzymany czas

O krakowskim Kazimierzu z powodzeniem możemy zakomunikować, iż okres się tutaj zatrzymał. Wąskie, splątane uliczki, podstarzałe kamienice, kamienisty bruk… to wszyściusieńko stanowi o niepowtarzalnym uroku tego miejsca.

W te scenerię wybornie wpisują się antykwariaty, w jakich możemy wyszperać atrakcyjne obiekty silnie połączone z tym obszarem i fantastycznie pamiętające jego historię. W tych miejscach historii mamy możliwość zwyczajnie dotknąć. Jest to jednakże w pełni inna historia, codzienna, zwyczajna, pozbawiona patosu nadanego jej poprzez historyków. To historia zamknięta w przedmiotach normalnego zastosowania, o mnóstwo prawdziwsza i bliższa sercu, niżby ta zapisana w książkach.

Antykwariaty

W tutejszych antykwariatach możemy wyszperać mnóstwo olśniewających zagadnień. Pewne spomiędzy nich to prawdziwy skarby. Zadziwia zwłaszcza bogactwo publikacji i dzieł twórczości, które mają w ofercie kazimierskie galerie. Mamy szansę tu znaleźć rzeczywiste unikaty: XIX wieczne pozycje, przedwojenne fotografie i mapy. Kraków, to miejsce twórców, z takiej przyczyny w tutejszych antykwariatach możemy wyszperać mnóstwo olśniewających obrazów i rzeźb. Pasjonaci kultury żydowskiej jeszcze zlokalizują coś odpowiedniego, przecież na Kazimierzu mieszkało niemalże każdego wyznawców Judaizmu. W antykwariatach możemy wyszperać pełno wartościowych zagadnień pozostawionych po poprzednich mieszkańcach takiej historycznej dzielnicy.

admin